Genel Özellikler

Log arama ve filtreme sayfasında cihazların aldığı logları görüntüleyebilir, filtreleyebilir ve CSV veya PDF formatında dışarı aktabilirsiniz.


Log Filtreleme için Cihaz Seçimi

Loglarını görüntülemek istediğiniz cihazı sağ üst kısımdan seçebilirsiniz.

Responsive image

Üst Menü ve Log Adedi Seçimi

Üst bilgi barında bulunan "Göster" seçeneği ile sayfa içerisinde listelemek istediğiniz log adedini seçebilirsiniz. Ayırca, burada, logların ne kadar sürede sorgulandığı ve toplam log satır sayısı (yuvarlanmış olarak) bilgisi de gelmektedir.

Responsive image

Log Tipi ve Sütunların Seçilmesi

Sol bölümde bulunan "Log Tipi" menüsünden arama sonuçlarını belli bir log türüne daraltabilirsiniz. Varsayılan olarak "Tüm Tipler" seçili gelmektedir. Hemen altında görüntülemek istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. Arama sonuçlarında görüntülemek istediğiniz sütunları sütun menüsünden seçebilirsiniz. Varsayılan olarak farklı log tipleri için belirli sütunlar gösterilecektir.

Responsive image

Varsayılan Ayarlar ve Sayfalama

Alt bilgi menüsünde sol bölümde bulunan "Varsayılan" butonu ile yapmış olduğunuz filtreleme, tarih ve sütun seçimlerini sıfırlayabilirsiniz. "Ara" butonu veya "Enter" tuşu ile yapmış olduğunuz tercihlerin sonuçlarını arayabilirsiniz. Sağ alt bölümde bulunan sayfalama seçeneklerini kullanarak arama sonuç sayfaları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Responsive image

Dosya Formatının Seçilmesi

Otomatik Yenile seçeneği ile log sayfasını seçtiğiniz zamana göre otomatik olarak yenilebilirsiniz. Bu sayede anlık log akışını izleyebilirsiniz.

Loglar > Logları Görüntüle sayfasında, sağ üst bölümde bulunan CSV veya PDF butonuna tıklayınız.

Responsive image

Dışa Aktarılacak Logların Belirlenmesi

Açılan menüde arama sonuçlarının toplam sayfa sayısı gösterilecektir. Dışa aktarmak istediğiniz sayfaların ilk ve son sayfa numaralarını belirterek "Dışa Aktar" butonuna basınız.

Responsive image

PDF Formatında Dışa Aktarılan Loglar

PDF olarak dışa aktardığınız loglar aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Responsive image
SonLogger Logları Dışa Aktarma Arama Sonuçları Log Filtreleme