Genel Özellikler

Log arama ve filtreme sayfasında cihazların aldığı logları görüntüleyebilir, filtreleyebilir, CSV veya PDF formatında dışarı aktabilirsiniz.


Log Filtreleme için Cihaz Seçimi

Loglarını görüntülemek istediğiniz cihazı sağ üst kısımdan seçebilirsiniz.

Responsive image

Üst Menü ve Log Adedi Seçimi

Üst bilgi barında bulunan "Göster" seçeneği ile sayfa içerisinde listelemek istediğiniz log adedini seçebilirsiniz. Ayrıca burada, logların ne kadar sürede sorgulandığının ve toplam log satır sayısının (yuvarlanmış olarak) bilgisi de gelmektedir.

Responsive image

Log Tipi ve Sütunların Seçilmesi

Sol bölümde bulunan "Log Tipi" menüsünden arama sonuçlarını belli bir log türünde filtreleyebilirsiniz. Varsayılan olarak "Tüm Tipler" seçili gelmektedir. Hemen altında görüntülemek istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. Arama sonuçlarında görüntülemek istediğiniz sütunları sütun menüsünden seçebilirsiniz. Varsayılan olarak farklı log tipleri için belirli sütunlar gösterilecektir.

Responsive image

Varsayılan Ayarlar ve Sayfalama

Alt bilgi menüsünde sol bölümde bulunan "Varsayılan" butonu ile yapmış olduğunuz filtreleme, tarih ve sütun seçimlerini sıfırlayabilirsiniz. "Ara" butonu veya "Enter" tuşu ile yapmış olduğunuz tercihlerin sonuçlarını arayabilirsiniz. Sağ alt bölümde bulunan sayfalama seçeneklerini kullanarak arama sonuç sayfaları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Responsive image

Otamatik Yenile Seçeneği

Otomatik Yenile seçeneği ile log sayfasını, seçtiğiniz zamana göre otomatik olarak yenileyebilirsiniz. Bu sayede anlık log akışını izleyebilirsiniz.

Responsive image

Dosya Formatının Seçilmesi ve Dışa Aktarılacak Logların Belirlenmesi

Loglar > Logları Görüntüle sayfasında, sağ üst bölümde bulunan CSV veya PDF butonuna tıklayınız. Açılan menüde arama sonuçlarının toplam sayfa sayısı gösterilecektir. Dışa aktarmak istediğiniz sayfaların ilk ve son sayfa numaralarını belirterek "Dışa Aktar" butonuna basınız.

Responsive image


PDF Formatında Dışa Aktarılan Loglar

PDF olarak dışa aktardığınız loglar aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Responsive image

CSV Formatında Dışa Aktarılan Loglar

CSV olarak dışa aktardığınız loglar aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Responsive image

Sonlogger Logları Dışa Aktarma Arama Sonuçları Log Filtreleme