Hotspot Sonlogger Ayarları

Sonlogger Hotspot modülünü kullanmak için Sonlogger arayüzünde yapılması gereken ayarlar bulunmaktadır. Bu dokümanı inceleyerek gerekli ayarları yapabilirsiniz.


Genel Ayarlar

SonicWall tarafındaki ayarları tamamladıktan sonra Sonlogger arayüzüne giriş yapınız. "Ayarlar > Hotspot Ayarları" menüsüne tıklayınız.

  • İlk olarak Hotspot Modülünü aktif etmek istediğiniz cihazı seçiniz.
  • Daha sonra Hotspot karşılama ekranının varsayılan dil seçeneğini belirleyiniz.
Responsive image
  • Hotspot karşılama ekranında görünecek olan “Karşılama Metni”, “Açıklama”, “Sözleşme Metni” ve "KVKK Metni" alanlarını “TR” ve “EN” olarak doldurunuz.
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
  • “Oturum Açma Yöntemleri” altında bir veya birden fazla yöntem seçebilirsiniz.
Responsive image

TC Kimlik Doğrulama ile Oturum Açma : Bu seçenek seçildiğinde kullanıcılar TC Kimlik numarası, Ad, Soyad ve Doğum yılı bilgilerini girerek Nüfus Müdürlüğü sistemi üzerinden doğrulanmaktadır. Ayrıca yabancı TC Kimlik Numarası ile doğrulama(99 ile başlayan) yapılabilmektedir. Yabancı TC Kimlik Numarası girildiğinde, NVİ doğrulaması için doğum tarihi gün, ay, yıl şeklinde girilmesi gerekecektir. Bunun için gerekli alanlar açılacaktır.

Responsive image

Sms ile Doğrulama Yöntemi : SMS doğrulama işlemi, kullanıcının girdiği cep numarasına gönderilen doğrulama kodunun girilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu seçeneği kullandığınızda Sms Sağlayıcısı Ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Responsive image

Captive Portal Doğrulama Yöntemi : SonicWall tarafında tanımlanmış kullanıcılar ile Hotspot doğrulaması yapılabilmektedir. Bu seçeneği kullandığınızda SonicWall arayüzünden Captive Portal Kullanıcıları oluşturmanız gerekmektedir.

Responsive image

SMS ve TC Kimlik No ile Doğrulama : SMS ve TC Kimlik numarası doğrulama işlemi kullanıcının girdiği cep numarasına gönderilen doğrulama kodunun ve geçerli TC kimlik numarasının girilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu seçeneği kullandığınızda Sms Sağlayıcısı Ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Responsive image
  • “Oturum Süresi” ve “Boşta Kalma Süresi” alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Oturum Süresi kullanıcının ne kadar süreli açılacağını belirler. Örneğin 180 dk ayarlandığında kullanıcılar 3 saat internete erişebileceklerdir. Boşta Kalma Süresi ise kullanıcının internet trafiği yapmadan ne kadar bağlı kalacağını göstermektedir. Örneğin 30 dk ayarlandığında kullanıcılar 30 dk boyunca internet trafiği yapmazsa otomatik olarak oturumları düşecektir.
Responsive image

Logo Özelleştirme

Sonlogger Genel Ayarları tamamlandıktan sonra "Ayarlar > Hotspot Ayarları" sayfasının üst kısmında yer alan “Logo Özelleştirme” menüsüne tıklayınız. Açılan sayfada “Remove File” butonuna tıklayarak varsayılan logoyu siliniz. Daha sonra seçtiğiniz logoyu ekleyebilirsiniz.

Responsive image
Sonlogger Hotspot Ayarları Hotspot Sonlogger Ayarları